Prawidłowe usuwanie smoły z lakieru

Użytkując w codziennych warunkach samochód z pewnością wiele osób zaczęło zauważać na karoserii ciemne plamki, które w żaden sposób nie poddawały się zwykłemu myciu. Najczęściej występują one w okolicach kół i progów. Są to cząsteczki smoły, używanej do remontowania dróg.

Usuwanie smoły z lakieru

Na wstępie należy zaznaczyć, że powstałe plamy nie są niczym poważnym i nie powinny mieć w krótkim okresie czasu większego pływu na powłokę lakierniczą samochodu. Nie mniej zalecane jest ich jak najszybsze usunięcie, głównie z powodów estetycznych. Smoła na karoserii tworzy bardzo nieestetyczne plamy, które w zauważalny sposób obniżają wartość wizualną samochodu.

Proces usuwania smoły z lakieru nigdy nie powinien być przeprowadzany siłowo. Agresywne tarcie plam zwykłym szamponem lub środkami żrącymi spowoduje jedynie uszkodzenie lakieru. Poprawnym sposobem jest użycie specjalnych preparatów, które podane na pokryty smołą fragment karoserii spowodują zmiękczenie i odklejenie smoły od lakieru. Aby środek chemiczny wszedł w reakcje ze smołą wystarczy zaledwie kilka minut. Po tym czasie wystarczy zetrzeć szmatką preparat, wraz z którym zejdzie również smoła.

W przypadku starych i zaschniętych plam procedura jest dokładnie ta sama. Z tą jedną różnicą, że potrzebne będzie więcej czasu na zmiękczenie smoły. Jednakże finał będzie dokładnie ten sam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.