Ochrona lakieru za pomocą powłoki ceramicznej

Podstawą w codziennym użytkowaniu samochodu jest odpowiednia jego konserwacja. Oczywiście w zakresie znacznie bardziej rozszerzonym niż zwykłe mycie. Szczególnej uwagi potrzebuje lakier, który wraz z oddziaływaniem słońca, śniegu i sporych różnic temperatur, z biegiem lat znacznie traci swoje właściwości ochronne.

Ochrona lakieru

Powszechnie stosowaną metodą ochrony lakieru jest jego woskowanie. Nałożony wosk tworzy warstwę ochronną, która jest swego rodzaju barierą dla najbardziej niebezpiecznych czynników ją degradujących.

Istnieje jednak znacznie bardziej zaawansowana metoda ochrony. Jest nią powłoka ceramiczna na lakier.

Nakładanie powłoki ceramicznej

W odróżnieniu od wosku, powłoka ceramiczna na lakierze wchodzi z nim w reakcje, tworząc znacznie bardziej skuteczną ochronę. Nakładanie ceramiki jest dość proste i właściwie każdy może taki zabieg wykonać samodzielnie w domu. Należy kolejno:

– dokładnie umyć auto i przejrzeć jego powłokę w poszukiwaniu rys i uszkodzeń wymagających polerowania

– usunąć za pomocą glinkowania stałe zanieczyszczenia

– wypolerować całą powierzchnie lakieru

– nałożyć powłokę ceramiczną na lakier. Jest to proces wymagający skupienia i wiedzy, dlatego zalecane jest wcześniejsze dokładne przestudiowanie instrukcji obsługi

Tak zabezpieczony lakier otrzyma ochronę przed zarysowaniami, ograniczy przywieranie brudu i zwiększy jego ogólną wytrzymałość.

Ten wpis został opublikowany w kategorii samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.