Czym myć samochód?

Utrzymywanie w czystości powłoki lakierniczej samochodu ma niebagatelne znaczenie dla jej żywotności. Myta zbyt rzadko lub przy użyciu niewłaściwych narzędzi skutkować może szybkim uszkodzeniem, a to dodatkowo prowadzić może do występowania degradacji karoserii.

Podstawą jest narzędzie

Do mycia samochodu najpopularniejsze jest używanie gąbki lub szczotki. Zarówno jeden, jak i drugi przyrząd ma swoje wady i zalety. Najważniejszy nie jest sam wybór pomiędzy nimi, ale znajomość konsekwencji ich użytkowania.

Najczęściej użytkowana jest zdecydowanie zwykła gąbka. Dzięki swojej plastyczności i pochłanialności wody jest niezwykle wygodnym narzędziem do mycia auta. Zagrożenie stanowią pochłaniane przez nią różnego rodzaju zanieczyszczenia i kamyczki, które z łatwością dostają się między włókna. Z tego powodu konieczne jest częste płukanie i mycie gąbki, aby uniknąć uszkodzenia lakieru.

Drugim pod względem popularności narzędziem jest szczotka do mycia samochodu. W tym wypadku konieczne jest zwrócenie uwagi na twardość włosia, które w przypadku zbyt twardego może okazać się dla lakieru zabójcze. Należy również pamiętać, aby regularnie wymieniać szczotkę, ponieważ nawet najlepiej dobrane miękkie włosie z biegiem lat się zużywa i twardnienie, co doprowadza do stopniowego niszczenia mytego nią lakieru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.